טבעות נישואין: עקרונות יסוד

כבר לפני יותר מ-6,000 שנה, במצרים העתיקה, טבעות נישואין סימלו את האהבה ואת המחויבות שבני זוג חשו זה לזו. עקב צורתן העגולה שאין לה התחלה או סוף, טבעות הנישואין סימלו נצח. הטבעות הראשונות עוצבו מברזל, אך בימי הביניים הן כבר עוצבו ממסגרות זהב משובצות אבני חן.

כיום, טבעות נישואין עשויות בדרך כלל ממתכת יקרה: זהב צהוב, זהב ורוד, זהב לבן או פלטינה. באופן מסורתי עונדים אותן על הקמיצה, ביד ימין או ביד שמאל, בהתאם לתרבות שבה חי כל אחד. לעתים קרובות, טבעת הנישואין של אישה תבוא כהשלמה לטבעת האירוסין שלה, ולעתים הן אף תֵּירָכֵשְנָה יחד כזוג תואם. טבעת הנישואין של גבר תהיה בדרך כלל עשויה בסגנון פשוט יותר, מזהב לבן, טונגסטן, טיטניום או זהב צהוב.

טבעות נישואין לנשים

להלן סגנונות השיבוץ של טבעות נישואין לנשים:

שיבוץ שיניים (Prong): בדרך כלל שלוש או ארבע שיניים סביב כל יהלום. שיני המתכת מחזיקות את היהלום ומאפשרות לאור לעבור דרך חלקו התחתון.

שיבוץ פַאבֶה (Pavé): שיבוץ פאבה הוא שיבוץ של מספר יהלומים קטנים סביב רצועת הטבעת. יש שיבוצי פאבה שמכילים רק יהלומים קטנים, בעוד שלאחרים יש גם יהלום מרכזי גדול יותר.

שיבוץ בֶּזֶל (Bezel) או חצי בזל: בשיבוץ בזל המתכת מקיפה את היהלום, כמו בראש של שעון. בחצי בזל, המתכת מחוברת רק לשני צדדים של היהלום.

גם טבעות נצח נרכשות בדרך כלל כטבעות נישואין.

אם את מעוניינת להתאים בין טבעת הנישואין לטבעת האירוסין שלך, השתדלי להתאים ככל האפשר את סגנון הטבעת ואת סוג המתכת שממנה היא עשויה.

כמות היהלומים והפרטים הייחודיים (או היעדרם) תלויה רק בך. יש נשים שרוצות נצנוץ מיוחד על טבעת הנישואין שלהן, בעוד שאחרות מעדיפות למשוך את תשומת הלב דווקא אל טבעת האירוסין.

טבעות נישואין לגברים

טבעות נישואין לגברים נוטות להיות פשוטות יותר מאלו של נשים, אך יש ביניהן כאלו הכוללות פרטים מורכבים ויפהפיים. למשל, ניתן לשבץ יהלומים בטבעת. ניתן גם להבריק, להבריש או לרקע את המתכת, או לקלוע אותה בצורת צמה.

בחר סגנון שמתאים לאישיותך, אך גם הולם את סגנון חייך. אם אתה משתמש בידיך לעתים קרובות לצורך עבודה או פעילות פנאי, כדאי לך לבחור טבעת שטוחה, שניתן לשבץ בה יהלומים שטוחים.

קביעת איכותה של טבעת נישואין

אתם ובני זוגכם לעתיד אמורים לענוד את טבעות הנישואין שלכם לנצח. לכן ודאו שהן עשויות מחומרים איכותיים כך שיחזיקו מעמד במשך שנים רבות. קחו בחשבון את שלושת הגורמים החשובים האלה, כאשר אתם קונים טבעת נישואין: סוג המתכת היקרה שממנה עשויה הטבעת, איכות היהלומים ואיכות השיבוץ.

רוב טבעות הנישואין לגברים ולנשים עשויות ממתכות עמידות, כמו זהב צהוב, זהב לבן, פלטינה או טונגסטן קרביד. ודאו שבחרתם בספק בעל מוניטין, שמספק אישור כלשהו לגבי סוג המתכת היקרה ששימשה להכנת הטבעת, כדי שתדעו בדיוק מה אתם מקבלים.

 

לגבי היהלומים בטבעת הנישואין, הם יהיו קטנים בהרבה מהיהלום המרכזי של טבעת האירוסין. בקצרה, היהלומים פשוט קטנים מכדי שיהיה לכם כדאי להשקיע זמן וכסף בדירוג האיכות שלהם. למשל, אם תחליטו לבקש תעודות עבור 14 יהלומים קטנים המשובצים בטבעת הנישואין שלכם, תצטרכו להוציא כמעט אלף דולר רק על התעודות. ללא תעודות דירוג ליהלומים, חשוב במיוחד לקנות את טבעות הנישואין אצל ספק בעל מוניטין שנבדק ביסודיות. מרכיבים חשובים שעבורם אתם משלמים בטבעת הנישואין הם הסגנון ומלאכת המחשבת של הטבעת. עיצובה של הטבעת ואופן שיבוץ היהלומים בתוכה משפיעים בצורה משמעותית על יופייה ועל איכותה.

בדרך כלל, כאשר אתם סוקרים יהלומים עבור טבעת נישואין, בדקו את רמת הזוהר (עד כמה היהלומים מנצנצים ומשקפים אור לבן).

זוהר הוא המדד הטוב ביותר ליופי ולאיכות ביהלומים קטנים. אם אתם זקוקים לסיוע בבדיקת יהלומים או טבעות נישואין, צרו קשר עם המומחים שלנו.

כיצד לקבוע את גודלן של טבעות הנישואין

הדרך הקלה ביותר לקבוע את גודלה של טבעת נישואין היא להתאים אותה לגודלה של טבעת האירוסין של העונדת. תוכלו למדוד את קוטרה הפנימי של הטבעת ולהשוות אותו לטבלת גדלים של טבעות. תוכלו גם לקבוע את גודל הטבעת על ידי כך שתכרכו פיסת נייר דקה סביב הקמיצה. סמנו בעט או בעיפרון את הנקודה שבה הנייר חופף ואז מדדו את האורך בסרגל. תוכלו גם למצוא באינטרנט מודדי טבעות מוכנים הניתנים להדפסה על נייר, או שתוכלו לגשת לחנות תכשיטים לצורך מדידה מקצועית. אם אין באפשרותכם להשיג את הגודל ואתם רוצים להעניק את הטבעת כהפתעה, שיקלו לבקש מחבר/ה קרוב/ה או מקרוב/ת משפחה "לְרַגֵל" ולהשיג עבורכם את המידע הנדרש.

להלן קישורים לתוכן המקורי:

https://www.diamonds.pro/education/wedding-band-buying-guide/

קרדיט

המדריכים נכתבו ע"י

גיא צור

תכשיטן אישי