תקציבו לזה: איך יודעים כמה כסף להוציא על תכשיט?

עולם התכשיטים כולל טווח רחב של מחירים ועלויות שתלויות כמובן בגודל, האיכות והחומרים מהם עשוי התכשיט. אז איך יודעים כמה להוציא על התכשיט שאתם רוצים? זו כמובן החלטה אישית, אבל הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להעריך באופן מושכל, כמה תשלמו בסוף.

1.מגדירים תקציב מראש

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כשאתם מחליטים להתחדש בתכשיט חדש, ולא משנה אם מדובר בטבעת, צמיד, עגילים או שרשרת, הוא להגדיר כמה כסף יש ביכולתכם להוציא על התכשיט.

כל אחד מרוויח משכורת אחרת, בא מרקע אחר וגישתו לכסף שונה. לכן, חשוב שתגיעו מראש עם יעד ותקציב שאתם יודעים שתוכלו לעמוד בו מבלי שתיכנסו להוצאה שאינה מתאימה ליכולת הפיננסית שלכם.

המחיר הממוצע בישראל של טבעת יהלום לאירוסין, נע בסביבות ה-7,000 שקל, אך הטווח רחב מאד. ברגע שתגדירו את התקציב שאתם מוכנים לשלם עבור התכשיט תדעו למצוא יותר בקלות את התכשיט שאתם מחפשים.

 

2.לקנות יהלום בעצמכם

מחירו של תכשיט משובץ יהלומים, שכבר יוצר ועומד למכירה הוא די קבוע ופחות ניתן לשינוי ומיקוח. האפשרות לבחור יהלום בעצמכם, כמו במאגר היהלומים שלנו , תאפשר לכם לבחור את היהלום שהכי מתאים לכם מבחינת הנראות, האיכות והמחיר.

 בחירת יהלום לבד תמיד תהיה זולה יותר מאשר קנייה של יהלום שערכו מגולם כבר בתכשיט כולו ואתם לא תמיד יודעים מה טיבו. מחיר היהלום נקבע על ידי 4 פרמטרים שידועים גם בתור ה-4C  וכוללים: צבע, ניקיון, שקיפות ומשקל – ככל שדירוג היהלום בכל פרמטר גבוה יותר - מחירו יעלה.

 

3.לתאם ציפיות מול בת הזוג

בקניית תכשיט יקר, חשוב להתייעץ עם השותף שלכם מאחר שמדובר על הוצאה שתשפיע על שניכם. תיאום ציפיות לגבי אופי התכשיט ומחירו המשוער יכול למנוע אכזבות מיותרות שיכולות להיגרם מהוצאה נמוכה מדי ביחס לציפייה, או לחלופין, גבוהה מדי – בשתי הסיטואציות, זה יהיה לא נעים ויקלקל את הרגע שאמור להיות מושלם.

 

4.יקר לא אומר יפה

כמו בכל דבר בחיים, על טעם וריח – אין להתווכח... לכן, תכשיט יקר מאד, אינו בהכרח גם היפה ביותר בעיני מי שיקבל אותו. כלומר, המחיר הוא לא ערובה להצלחה בבחירה. לכן, אל תתנו למחיר גבוה להרשים או להטעות אתכם.

עצה שלנו: התייעצו עם אדם מקצועי שאתם סומכים עליו, לגבי עלויות המתאימות לעיצוב שאתם רוצים – תוך התחשבות בתקציב מוגדר.

 

5.לבחור היטב איפה קונים

הדבר הכי חשוב, שכנראה הכי ישפיע על המחיר, הוא איפה תרכשו את התכשיט. קנייה בחנות תכשיטים ממותגת ומוכרת שמוציאה הון בכל חודש על שכר דירה, עובדים, פרסום ומיתוג – תגלם את כל ההוצאות האלו במחיר התכשיט שהיא מוכרת.

לעומת זאת, בחירה בעיצוב בהתאמה אישית מאפשר לכם בקרה על בחירת החומרים, קניית היהלום המסוים או אבן החן שאתם רוצים, ואפילו הגדרת תקציב מראש.

אצלנו, תוכלו גם לקבל הדמייה תלת מימדית לפני התשלום על התכשיט, כך שתדעו בדיוק מה אתם הולכים לקבל בסוף התהליך – בדיוק כמו בחנות.

לכן, אם תבחרו לעצב תכשיט עם מעצב אישי, תוכלו לחסוך את עלויות המותג וגם לקבל בדיוק את התכשיט שרציתם בלי לחרוג מהתקציב.

גיא צור

תכשיטן אישי